MSC Player College Commitments

Nikki Bermudez NYIT G99 Elite - Strikers
Cassidy Byrns SUNY Cortland G99 Elite - Strikers
Lena D'Amico Nazareth College G99 Elite - Strikers
Juliana Diesel Bloomsburg University G99 Elite - Strikers
Cristina Ferrara Mercy College G99 Elite - Strikers
Gianna Hiotis SUNY Oneonta G99 Elite - Strikers
Haley Murphy Mount St. Mary's College G99 Elite - Strikers
Caleigh Bennett William Smith (Hobart and William Smith Colleges) G99 Elite - Strikers
Brianna DeLuna Johnson and Wales University G99 Elite - Strikers
Kyleigh Gallagher SUNY Cortland G99 Elite - Strikers
Dana Poetzsch Molloy College G99 Elite - Strikers
Aaron Mathurin Morrisville State College B97 Travel - Sharks
Daniel Grella Manhattanville College B99 Elite - Barnsley
Joseph Grahan Molloy College B99 Elite - Barnsley
Jack Sanders Bryant University B99 Elite - Barnsley
Cameron Petersen IUPUI - Indiana University Purdue University Indianapolis B99 Elite - Barnsley
Brendan Wall SUNY Potsdam B99 Elite - Barnsley
Neil Dillon SUNY Maritime B99 Elite - Barnsley
Joseph Mutino St. Joseph's College B99 Elite - Barnsley
Ricardo Zapata St. Joseph's College B99 Elite - Barnsley
Yanni Rigos SUNY Albany B98 Elite - ACES
Fernando Robayo Fairfield University B98 Elite - ACES
Matthew Sloan American University B98 Elite - ACES
Storm Strongin Hofstra University B98 Elite - ACES
Matthew Vowinkle Hofstra University B98 Elite - ACES
Andrea Codispoti Hofstra University B98 Elite - ACES
Alessandro Sambone Adelphi University B98 Elite - ACES
Niall Coffey University of Chicago B98 Elite - ACES
Jake Camarillo SUNY Oneonta B98 Elite - ACES
Daniel Alibrandi Susquehanna University B98 Elite - ACES
Tyler Hutchinson SUNY Albany B98 Elite - ACES
Luke McNamara Fordham University B98 Elite - ACES
Jack Nuttall Hofstra University B98 Elite - ACES
Tim Davis The University of Scranton B98 Elite - ACES
Kristen Bischoff Wagner College 1997 Crush
Tori Flaherty Marist College 1997 Crush
Meghan McCabe Rider University 1997 Crush
Sara Separ Vassar College 1997 Crush
Ashley Claud University of Hartford (CT) 1997 Crush
Cara Gallagher SUNY Stony Brook University 1997 Crush
Bianca Furci Marist College 1997 Crush
Taylor Travato Central Connecticut State University 1997 Crush
Ciara Guglielmo Duquense University 1997 Crush
Skylar Vitiello University of Hartford (CT) 1997 Crush
Melanie Hingher Fairfield University 1997 Crush
Rebecca White Rider University 1997 Crush
Angela DiFazio Sacred Heart University 1997 Crush
Maggie Shanley Marist College 1996 Explosion
Jennifer Buoncore Hofstra University 1996 Explosion
Chelsea Steigman Hofstra University 1996 Explosion
Toula DeLeon Bloomsburg University 1996 Explosion
Madison Doller Bloomsburg University 1996 Explosion
Rebecca Safranek Dickinson College 1996 Explosion
Kaileen Murray William Smith (Hobart and William Smith Colleges) 1996 Explosion
Jessica Graci SUNY Oswego 1996 Explosion
Greg Baumstein University of Rhode Island 1996 Celtics
Sean Nealis Hofstra University 1996 Celtics
Billy Horgan SUNY Maritime 1996 Celtics
Sergio Lopez SUNY University at Buffalo 1996 Celtics
Wilson Martinez SUNY Farmingdale State College 1996 Celtics
Mauricio Rivas St John's University 1996 Celtics
Chris Taibi Marshall University 1996 Celtics
Billy Walsh SUNY Cortland 1996 Celtics
Andrew Prendergast SUNY Cortland 1996 Celtics
Zach Zaia SUNY Cortland 1996 Celtics
Michael Dillon SUNY Cortland 1996 Celtics
Kenny Escolero Suffolk County CC 1996 Celtics
Brandon Merklin University of Massachusetts - Amherst 1996 Celtics
Anthony Rocchio SUNY Cortland 1996 Celtics
Jack Feehan SUNY Maritime 1996 Celtics
Eric Reiss Duke University 1996 Celtics
Neil Feminella LIU CW Post 1996 Celtics
Riley Cassidy Trinity College 1996 Celtics
Alex Routledge SUNY Old Westbury 1996 Celtics
Anthony Vitta Lesley University 1996 Celtics
Peter Meyer USMA - West Point 1997 Raptors
Christopher Dattalo Quinnipiac University 1997 Raptors
Jack Macchia Eastern University 1997 Raptors
Ryan Pomeo King's College 1997 Raptors
Tyler Spellman SUNY Binghamton 1997 Raptors
Zachery Capolongo Lafayette College 1997 Raptors
Andrew Szilagyi Bridgewater State University Colts
Jordan Sabinsky SUNY Cortland Colts
Daniel Sloan SUNY New Paltz Colts
Stephen Tappeto Molloy College Colts
Alecos Podias SUNY New Paltz Colts
John Romano SUNY Farmingdale State College Arsenal
Frank Miceli SUNY Farmingdale State College Arsenal
James Harris The University of Scranton Arsenal
Justin Carfora College of the Holy Cross Arsenal
Nick Cestaro College of the Holy Cross Arsenal
Brendan Gallivan Marist College Arsenal
Kevin Mazol Dowling College Arsenal
Chris McGrath Union College Arsenal
Jonny Nierenberg Dartmouth College Arsenal
Dan Vitiello SUNY Albany Arsenal
Gerard Farrell SUNY Farmingdale Arsenal
Michelangelo Sini Adelphi University Arsenal
Jamie Macchia Manhattanville College Arsenal
Joey Busuttil Hobart College Arsenal
Brian Nichtern SUNY Farmingdale Red Thunder
Lauren Viggiano Adelphi University Stars
Erin Hughes Villanova University Stars
Caroline Beatty Dickinson College Stars
Samantha Bernieri Molloy College Stars
Amanda Garrity Marist College Stars
Victoria Antonino Adelphi University Stars
Gianna Jennosa Molloy College Stars
Madison Vasquez Siena College Stars
Erica Modena Manhattan College Stars
Shelby Fredericks Northwestern University Stars
Morgan Santoro Central Connecticut State University Stars
Alissa Battaglia Chestnut Hill College Elite
Korin Karszen Centenary College Elite
Brie Ruane Providence College Elite
Danielle ’DJ’ Glazer Marist College Elite
Danielle Widmann University of New Haven Elite
Carlie Schect University of New Haven Elite
Bridget Westerman William Smith (Hobart and William Smith Colleges) Elite
Victoria Maley Rider University Elite
Maggie Cash The University of Scranton Elite
Jillian Beatty St. Anselm College Elite
Elysia Jimenez Georgian Court University Elite
Michele Iacono Rider University Elite
Taylor Salmon Adelphi University Elite
Kelsey Raschke SUNY Geneseo Elite
Emma Lee Meyer Villanova University Elite
Kelsey Kranz Providence College Elite
Ashlie Guinness SUNY Plattsburgh Rowdies
Danny Giorgi SUNY Old Westbury Vipers
Taras Zakalyuk CUNY Baruch College Vipers
Kristen Clarke Rider University Storm
Taylor Elliott Vanderbilt Univesity Storm
Amanda Epstein Marist College Storm
Alyssa Gutierrez SUNY Binghamton Storm
Ashley Marchese Wagner College Storm
Amber Mello Rider University Storm
Nicole Nulty Dowling College Storm
Lindsey Thompson Dowling College Storm
Metri Abdul Karim Queens College ACES
Craig Bennett Rensselaer Polytechnic Institute (RPI) ACES
Evan Nadaner Boston University ACES
Kevin Hayes USMA - West Point ACES
Matt DiDomenico Drexel University ACES
Orlandy Charleston Towson University ACES
CJ Doherty Cabrini College ACES
Brandon Turner Lafayette College ACES
Tyler Botte Hofstra University ACES
Ryan Dunne Hofstra University ACES
Daniel Issroff Wesleyan University ACES
Chris Vinberg Adelphi University ACES
Steven Rivera Adelphi University ACES
Quintel Gates Adelphi University ACES
Michael Annarumma Hofstra University ACES
Kim DeCesare Duke University, Sky Blue FC (NWSL) Power
Meghan McCarty Pennsylvania State University Power
Nicole Daly Sienna College Power
Lauren Muscarella Southern Connecticut University Power
Amy Delloiacano Nova Southeastern University Power
Sarah Brennan Molloy College Power
Alyssa Staubitz SUNY Binghamton Power